Haber

Silivri Yusuf Sarıbekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 600 Öğrenci Rekor Kırdı

SİLİVRİ Yusuf Sarıbekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 600 öğrenci, Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel hazırladıkları koreografiyle ‘En Çok Çocukla Kuruluş Günü Sayısı Oluşturma Rekoru’nu kırdı. Dünya Çocuk Rekorları hakemlerinden Uğur Demircan, “En az 100 çocukla kırılması gereken bu rekoru tam 600 çocukla kırmayı başardık. Bu rekoru dünya rekoru olarak tescil ettirdik. sayı.”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri ülke genelinde coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Silivri Yusuf Sarıbekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında okul bahçesinde kırmızı beyaz kıyafetleriyle Dünya Çocuk Rekoru denemesi yaptı. Hem Cumhuriyetin hem de mesleki eğitimin vurgulandığı koreografide 600 öğrenciden oluşan grup 100. Yıl yazdı. 1 rakamı mesleki eğitimi ifade ederken, sıfır görüntüsü ise endüstriyel çark şeklinde yapılmıştır. Alana öğrenciler dışında kimsenin girmemesi ve sıralarda en fazla 1 dakika beklenmesi gibi kuralların yer aldığı rekor denemesi, koşullar yerine getirildiği sürece başarıyla gerçekleştirildi. Öğrenciler bu çalışmayla Dünya Çocuk Rekorunu kırdı. Öğrencilerin okul bahçesinde oluşturduğu kuruluş günü numarası da havadan görüldü.

HEM 100. YIL HEM MESLEKİ EĞİTİM VURGUSU

Lise Müdürü Gürsel Ergün, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını farklı bir şekilde, farklı bir vurguyla kutlamak istedik. Hem Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını, hem de mesleki eğitime vurgu yapmak istedik. Burada öğrencilerimiz de sayıyı oluştururken, 100 rakamının bir anlamı olsun istedik. 1 rakamı meslekidir.” Atölyelerden geliyorlar. İlk 0 rakamı kültürü ifade ediyor, çok amaçlı salondan geliyorlar. Son rakam olan 0 ise akademik eğitimi ifade etmektedir. Öğrencilerimiz böylesine ritmik ve senkronize bir hareket yaratmak için tek vücut çalıştılar. 1 hafta boyunca 600 öğrencimizin tamamı katıldı. Yapılan bir çalışmadır. Bir rekor kırdık ve hepimiz aynı memnuniyeti yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılında böylesine anlamlı bir çalışmaya imza atmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Bu bir kuruluş kaydıdır. Cumhuriyetimizin 100. yılı olmasıyla birlikte ilk defa rekor kırılması da ayrı bir anlam taşıyor. “Taşır” dedi.

100 ÇOCUKLA KIRILMASI GEREKEN REKOR 600 ÇOCUKLA KIRILDI

Dünya Çocuk Rekorları hakem komitesinden Uğur Demircan da rekorun kırıldığını duyurdu. Okul müdürüne de sertifika veren Demircan, yaptığı açıklamada, “Daha önce çeşitli kategorilerde rekor hakemlik yaptım ama bu rekor beni başka bir açıdan heyecanlandırdı. Bu anlamlı günde bu rekoru kırmayı başardık.” En az 100 çocukla, tam 600 çocukla kırılması gereken bir rekor. Dünyada böyle bir rekor daha önce kırılmadı.” “Kırılmadı. Dünya Çocuk Rekorları kategorisinde bu rekoru Silivri Yusuf Sarıbekir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri kırdı. Biz bu rekoru dünya kuruluş sayısı yaratma rekoru olarak tescil ettirdik” dedi. Öğrenciler yaptıkları çalışmalardan gurur duyduklarını belirttiler.

golyakaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu