Haber

Kremlin’den İsrail’in olası kara operasyonuna ilişkin uyarı: ‘Durum felaket’

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar 20. gününde devam ederken Kremlin’den İsrail’in Gazze’deki durum ışığında hazırlığı yaptığı kara operasyonuna ilişkin uyarı geldi.

Gazze Şeridi’nde insani bir felaketin yaşandığını ve bölgeye insani yardım sağlanması gerektiğini belirten Peskov, ” Refah Sınır Kapısı’ndan insani yardım TIR’larının geçişine izin verilmiyor, sadece 20 TIR kabul edildi ve bu sayı çok az. İnsanları tahliye etmiyorlar ve bu yüzden durum felaket. Kara operasyonu başladığında ne olacağını hayal etmek zor ama durum daha da kötüleşebilir” söz konusu.

ABD’nin Ortadoğu’daki F-16 filolarına tepki

Ayrıca Peskov ABD’ye ait F-16 savaş uçağıFiloların Ortadoğu’ya transferinin çok dikkatli takip edilmesi gerektiğini söyledi.

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar devam ederken, ABD’nin Ortadoğu’ya yeni bir F-16 filosu konuşlandırması Kremlin’de tepkiyle karşılandı.

Ortadoğu’ya F-16 sevkıyatının tüm dikkatlerin o bölgeye yoğunlaşmasına fırsat sağladığını belirten Peskov, Rusya’nın bölgedeki durumu titizlikle takip ettiğinin altını çizdi.

Kremlin Sözcüsü, F-16’ların Rusya’ya karşı provokasyon amaçlı kullanılma ihtimalinin sorulması üzerine şunları söyledi: Şu ana kadar hiçbir şey olmadı o yüzden bir şey söyleyemem. Üstelik bu ordumuzu ilgilendiren bir konu.” o cevapladı.

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların alevlenmesinin ardından Ortadoğu’ya savaş uçakları ve uçak gemileri gibi değerli askeri teçhizat sevk eden ABD, bölgedeki güçlerini yeni F-16 filosuyla destekledi.

doganhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu