Haber

Kayseri’deki hastanede depremzedelere berber ve kuaförler gönüllü hizmet veriyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yaralanan ve Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alınan kazazedelerin tıraş ve saç bakımları hastanede istekli kuaför ve berberler tarafından yapılıyor.

Depremlerden etkilenen kentlerden biri olan Kayseri’ye getirilen yaralı depremzedelerin tedavisi Şehir Hastanesi’nde devam ediyor.

Hastanede oluşturulan Sosyal Market’te kıyafet, ayakkabı, bez gibi ihtiyaçlarını karşılayan depremzedelerin saç sakal tıraşı ve saç bakımı da kentte gönüllü kuaför ve berberler tarafından yapılıyor.

Kahramanmaraş’ta 4 katlı evlerinin enkazından çıkarıldıktan sonra hastaneye kaldırılan ve tedavileri sürdürülen iki kardeş tıraş oldu.

Gönüllüler ekibinde yer alan Kayseri Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Rıfat Alparslan, salı ve cuma günleri Şehir Hastanesi’nde tıraş olmak için gittiklerini, depremzedelerin kaldığı yurtlarda ücretsiz hizmet verdiklerini söyledi.

Kendileri dahil 125 gönüllü ile Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine de gittiklerini anlatan Alparslan, “Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, çok hassaslar. Depremzedeler dükkanlarına gelen birçok arkadaşımız tıraş ücretini almıyor. ” söz konusu.

Kuaför salonu işleten Mehmet Karaca, kentte gönüllü meslektaşlarıyla birlikte depremzedelere hizmet vermeye çalıştıklarını belirtti.

Şehir Hastanesi’nde görev yapan başhemşirenin isteği üzerine depremzedelere ulaştıklarını anlatan Karaca, “Yaralarını bir nebze sarabildiysek ne mutlu bize. Yardımcı olmaya çalışıyoruz. Çok zor günlerden geçiyorlar. Gördüklerimizin en hafifi onlar. Çok zor hastalar gördük, yoğun bakımda olanlar gördük. Kolay işler değil. Ne oldu. Rabbim devletimizin, milletimizin yardımcısı olsun.” dedi.

derepazariajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu