Haber

İsveç’te terör örgütü PKK yandaşlarından yeni provokasyon

İsveç’te terör örgütü PKK’nın destekçileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’yi hedef alan bir gösteri düzenledi.

İsveç Parlamentosu’nun açılışını fırsat bilen terör örgütü PKK’nın destekçileri, dün başkent Stockholm şehir merkezinde toplanarak Meclis önünde gerçekleştirdikleri izinsiz gösteriyi sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Paylaşılan görüntülerde, terör örgütü PKK’yı simgeleyen kumaş parçalarını taşıyan terör örgütü yandaşlarının, lider Abdullah Öcalan’ın posterini açtıkları ve olay yerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzüne benzeyen kuklayı yakan görüntüler yer alıyor.

Terör örgütü PKK’nın destekçilerinin de, 30 Eylül’de Stockholm’ün merkezinde İsveç’in NATO üyeliğine karşı gösteri yapmak için polisten izin aldıklarını belirten pankart taşıdığı görüldü.

İsveç’te PKK provokasyonları

Başkent Stockholm’de 11 Ocak’ta tarihi belediye binası önünde toplanan terör örgütü PKK’ya destek veren bir grup, binanın önündeki direğe Cumhurbaşkanı Erdoğan’a benzeyen bir kuklayı ayaklarından asarak görüntüsünü sosyal medyada paylaştı.

Terör örgütü PKK’ya bağlı sosyal medya hesaplarında paylaşılan videoda, Türkçe altyazılı olarak Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik tehditlerde bulunuldu. Bunun üzerine İsveç’in Ankara Büyükelçisi Staffan Herrström, Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak kınandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “(İsveç) sokaklarında PKK gösterilerini izliyoruz ve onları uyarıyoruz. Ama ne yazık ki PKK/PYD’nin bu gösterilerde durdurulması söz konusu değildi.” Açıklamayı yaptı.

golpazari-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu