Haber

Düzce Depremi, Acil Durum Toplanma Alanlarını Yeniden Gündeme Getirdi

Düzce Gölyaka’da yaşanan 5.9 şiddetindeki depremin ardından şehirdeki afet ve acil durum toplanma alanları merak konusu oldu. 1999 yılında iki büyük depremle yıkılan Düzce merkezde 91, Gölyaka’da ise 9 adet toplanma alanı bulunuyor. Alanlar; okullar, pazar yerleri, parklar, AVM otoparkı, mescitler, valilik bahçesi, gençlik merkezi ve Düzce Otobüs Terminali’nden oluşuyor.

Yaşanan afetlerde güvenli bölge olarak kabul edilen acil toplanma yerlerinin vatandaşlar tarafından bilinmesi büyük önem taşıyor. ANKA Haber Ajansı, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı verileri üzerinden Düzce Merkez ile Gölyaka ilçesindeki deprem toplanma alanlarının nerelerde olduğunu inceledi.

GÖLYAKA’DA 9 ADET TOPLANMA ALANI BULUNUYOR

Depremin merkez üssü olan Gölyaka’da toplanma alanları Beyköy pazar alanı, Beyköy Ortaokulu, Söğütlü toplanma alanı, Cumayeri Ortaokulu, Pakmaya Nimet Pısak İlkokulu, Çok programlı Lise, Mehmet Metin İlkokulu, Osmaniye Mahallesi alan 2 ve İdari bina Akçakoca olarak belirlenmiş.

DÜZCE MERKEZDE TOPLANMA ALANLARI NEREDE?

Düzce kent merkezi için de belirlenmiş 91 toplanma alanı bulunuyor. Bunların ortasında okullar, pazar yerleri, parklar, AVM otoparkı, camiiler, valilik bahçesi, gençlik merkezi ve Düzce Otobüs Terminali var.

Vatandaşlar kendi yaşadıkları yerlerdeki afet ve acil durum toplanma alanlarını e-devlet üzerinden öğrenebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu