Haber

Yenilenen Vira Kavşağı hizmete açıldı

Vira Kavşağı’nın açılış töreni Beylikdüzü’nde yapıldı. 40 metre çapındaki 2 şeritli kavşak, 120 metrelik 3 şeritli kavşağa dönüştürülerek yeniden hizmete açıldı. Kavşağın açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Yaklaşık 14 yıldır burada insanların trafik sorunu yaşadığı bir kavşak noktasıydı. Böylece Yaşam Vadisi artık D-100 Karayolu üzerinde yer alıyor.” “Kıyıdan sahile kesintisiz olarak indi” dedi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Vira kavşağı trafik açısından Beylikdüzü’nün en kaotik noktalarından biriydi. Özellikle işe gidiş geliş saatlerinde çok sıkışıklık yaşanıyordu. Halkımızın yaşam kalitesini düşürüyordu. Bu yeni kavşak düzenlemesiyle birlikte” dedi. Trafik akışı rahatladı.”

Beylikdüzü’nde 6 aksı birbirine bağlaması nedeniyle büyük önem taşıyan Vira Kavşağı, yapılan düzenlemelerin ardından yeniden hizmete açıldı. Kavaklı ile Barış Mahallelerini birbirine bağlayan kavşağın açılışı: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, İBB Genel Sekreteri Milletvekili Arif Gürkan Alpay, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Mülayim Demirtaş ve çok sayıda kişinin katılımıyla gerçekleşti.

İMAMOĞLU: SORUNLARI ORTADAN KALDIRAN BİR ÇALIŞMA OLDU

Vira Kavşağı’nın trafik sorununu büyük ölçüde çözeceğini belirten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Vatandaşların önünde engel değil, tam tersine o engelleri ortadan kaldıran bir çalışma. Yaklaşık 14 yıldır burada insanların trafik sorunu yaşadığını belirten Yaşam Vadisi, bu çalışmayla D-100 Karayolu’nu da tamamlayarak, “Kesintisiz olarak ‘sahilden’ iniyordu” dedi.

“SEFAKÖY-BEYLİKDÜZÜ HATTINI DA BİTİRECEĞİZ”

Açılışta konuşmasına devam eden ve Sefaköy-Beylikdüzü metro hattıyla ilgili açıklama yapan İmamoğlu, “Ekrem İmamoğlu’nu engellemiyorsunuz, 4 milyon insanı engelliyorsunuz. Ama bu yerel seçim bitecek. Göreceksiniz ki şunu göreceksiniz” dedi. Beylikdüzü metro sorununu da çözeceğiz, yolumuza devam edeceğiz, inanın Sefaköy- “Beylikdüzü hattını da bitireceğiz ve Hızray ile Beylikdüzü’nü Sabiha Gökçen’e bağlayacağız” dedi.

ÇALIK: BEYLİKDÜZÜ KAZANIMLARINDAN ASLA VAZGEÇMEYECEK

Beylikdüzü’nün yeni yatırımlar ve düzenlemelerle hak ettiği bedeli aldığını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Vira Kavşağı trafik açısından Beylikdüzü’nün en kaotik noktalarından biriydi. Özellikle işe gidiş geliş saatlerinde oldukça sıkışıktı. Halkımızın yaşam kalitesini düşüren bu uygulamaya “Yeni kavşak düzenlemesi ile trafik akışı rahatladı. Getirilen çözüm sayesinde Yaşam Vadisi’nin denizle bağlantısı kesintisiz hale getirildi. Vira Kavşağı, bazılarının söylediğinin aksine vaat edilen sürede tamamlandı. Bir kez daha Önderim Ekrem’e ve değerli yol arkadaşlarına canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“YANILIYORSUN, YANLIŞ YAPIYORSUN, YANLIŞ DÜŞÜYORSUN”

Beylikdüzü-Sefaköy metrosunun Cumhurbaşkanlığı yatırım programına alınmamasını eleştiren Başkan Çalık, “Tam olarak 12 bin 41 proje onaylandı ama maalesef İstanbul Büyükşehir Belediyemizin projesini hazırlayıp finansmanını sağladığı Sefaköy-Beylikdüzü metrosu,” dedi. Yine onaylanmadı. Burada Ekrem Önder’i mi cezalandırıyorlar? Mehmet Murat Çalık’ı mı cezalandırıyorlar?” ? Hayır. Bu şehirde, bu bölgede yaşayan 4 milyon insanı cezalandırıyorlar. 16 milyon İstanbulluyu cezalandırıyorlar. Beylikdüzü’nde yaşayanların sessiz kalacağını ve bir kenara oturacağını düşünebilirler. O niyette olan arkadaşlarımın gözlerinin içine bakıp şunu söylemek istiyorum. Yanlış yapıyorsun, yanlış yapıyorsun. , hata yapıyorsun. Bu şehrin hiçbir çocuğunu cezalandıramazsınız. Onların ulaşım haklarını gasp ederseniz oylarını değil, sadece lanetlerini alırsınız. Ekrem Önderimizin büyük bir gayret ve gayretle tüm kaynaklarını sağladığı hükümetin cebinden tek kuruş çıkmamasına rağmen sizin tasvip etmediğiniz Beylikdüzü metrosu bu şehrin her yerinde kullanılacaktır. Bunu vatandaşlarınıza tek tek nezaketle, nezaketle anlatacağım. Direnişimizi nezaketle, nezaketle yürüteceğiz ve bu şehrin hakkı olan metroyu söküp bu şehre getireceğiz. Ekrem Önderimizden aldığımız bayrağı asla yarı yolda bırakmayacağımızı, başaracağımızı ve kazanacağımızı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Kimsenin şüphesi olmasın. 100 yıllık cumhuriyetimizin yeni yüzyılında Gazi Mustafa Kemal. Atatürk’ü ve onun bize emanet ettiği tüm değerleri savunmaya devam edeceğiz. Nasıl ki Cumhuriyet hepimizi ortak bir ülke etrafında birleştirmişse, 100. yıl dönümümüz Vira Kavşağı da bizi doğru şehircilik ve doğru şehircilik felsefesinde buluşturacaktır. “Yeni kavşağımızın Beylikdüzü’nde yaşayan tüm komşularımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu