Haber

Yalçın Görgöz CHP PM üyesi oldu: Adı naylon fatura skandalına karıştı

CHP Afyonkarahisar İl Örgütü’nde 2016 yılında ortaya çıkan naylon fatura skandalının ardından partinin 95 bin TL’sini usulsüz kullanan eski İl Başkanı Yalçın Görgöz, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in listesinden Parti Meclisi’ne girdi.

CHP Genel Merkezi, 2016 yılında dönemin Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün atadığı Mütevelli Heyeti Başkanı ve görevdeki İl Başkanı Nimet Kaynar’ın tuttuğu tutanakları inceleyerek konuyla ilgili denetim raporunu eski İl Başkanı Dr. Kemal Demirkırkan’a gönderdiğini ve kendisine tebliğ edildiğini söyledi. Söz konusu konuya ilişkin olarak eski İl Başkanı Yalçın Görgöz’ün parti paralarını hukuka aykırı harcadığı da denetçi raporunda yer aldı.

CHP, AFYONKARAHİSAR İL BAŞKANLIĞINA MAKARNA VE KIYMA SAUUK ALINDI!

Öte yandan CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun 28.01.2015 tarihli toplantısında “Görevden alınan CHP Afyonkarahisar İdare Meclisi’nin muhasebe faaliyetlerine ilişkin parti denetçisi tarafından inceleme yapılmasına ihtiyaç var” denildi. Yönetmeliğin 43/B maddesi uyarınca görevden uzaklaştırıldı.

Bu kapsamda Süreksiz İl İdare Meclisimizin hazırladığı raporda, Migros, Kelam Market, Sözbir Market, sucukçular, şekerciler ve diğer yerlerden hemen hemen her gün çeşitli alımlar yapıldığı, fişlerde sigara, yağ, kıyma gibi ürünlerin yer aldığı belirtildi. partide kullanılmayacak et, makarna, sucuk, şeker vb. ve muhasebe mevzuatına aykırı malzemeler için satın alınan makbuz ve faturalar parti gideri olarak kayıtlara geçmiştir. Harcamalar ve gelirler CHP Muhasebe Yönetmeliği’ne uygun olarak kaydedilmiyordu.

Gelir-Gider (İşletme) Defteri usulüne uygun olarak tutulmadı. Tahsilat makbuzlarının esas taslakları Makbuz Defterine kaydedilmez. Alındı ​​Defteri tutulmadı ve Süreksiz İl İdare Kurulu’na teslim edilmedi. İl İdaresi tarafından kullanılan Gelir Makbuzlarının sayısı kesin değildir. Gelir makbuzları Kayyum İdaresine teslim edilmemiştir. “İl İdare Kurulunca alınan Disiplin Yönlendirme kararları ve işlemleri Yönetmelik ve Disiplin Müdürlüğünde belirtilen usullere uygun yapılmamıştır.”

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu