Haber

Ukraynalı Bakan Maraş depremine benzettiği için özür diledi

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, Rusya-Ukrayna savaşında ölenlerin sayısına ilişkin bir soruyu yanıtlarken, Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısına örnek vererek özür diledi.

İspanyol La Razon gazetesine verdiği röportajda sorulan soruya, “Size rakam veremem ama toplam sayının Türkiye’deki depremde hayatını kaybedenlerin sayısından daha az olduğunu garanti edebilirim” dedi.

Reznikov, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“İspanyol La Razon gazetesine verdiğim röportajda sözlerimden rahatsız olan Ukrayna ve Türkiye’deki herkesten içtenlikle özür dilerim. Ukraynalılar Türk halkına sempati duyuyor. Binlerce masum insanı, dostlarımızı, komşularımızı gömmenin nasıl bir şey olduğunu anlıyoruz. O zamandan beri Kırım’daki sarsılmaz destekleri ve kararlı duruşları için minnettarım.”

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, İspanyol La Razon gazetesine yaptığı açıklamada, “Tabii kayıplarımız var çünkü savaşın içindeyiz. Ancak bu kayıplar Rus kayıplarından çok daha az. Size rakam veremem ama ben toplam sayının Türkiye’deki depremde hayatını kaybeden insan sayısından daha az olduğunu garanti edebiliriz.” KULLANILDI. (DW Türkçe)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu