Ekonomi

TD Cowen Walgreens hisselerinde üstün performansını sürdürüyor, 37$ fiyat hedefini koruyor

TD Cowen Perşembe günü Walgreens Boots Alliance (NASDAQ:WBA) için Outperform notunu teyit etti ve $37.00 fiyat hedefini korudu. Onay, şirketin üst yönetimiyle yakın zamanda yapılan bir toplantının ardından geldi.

Görüşme sırasında yönetim ekibi, Nisan ayında yapılacak stratejik gözden geçirme planlarını ana hatlarıyla açıkladı. Bu gözden geçirmenin gündeminde, perakendenin gelecekteki rolü, Walgreens’in çeşitli varlıklarının kapsamlı bir değerlendirmesi ve eczane hizmetlerini genişletme stratejisi gibi birkaç kilit noktada yönetim kurulu ile stratejik bir uyum sağlanması yer alıyor.

Şirket yönetimi, bu stratejik gözden geçirmenin sonuçlarının, genellikle Ekim ayında açıklanan 2025 mali yılı kılavuzuyla birlikte bildirileceğini öngörmektedir.

Walgreens Boots Alliance şu anda şirketin stratejik girişimleri ve operasyonel odak alanları hakkında bilgi verecek ayrıntılı bir yol haritası sunmaya hazırlanıyor. Bu yol haritasının yılın ilerleyen dönemlerinde paydaşlarla paylaşılması ve şirketin büyüme ve varlık optimizasyonuna yaklaşımına dair daha net bir resim sunması bekleniyor.

Yatırımcılar ve piyasa gözlemcileri, Walgreens’in stratejik öncelikleri ve uzun vadeli planlarının göstergesi olacağı için Nisan ayındaki stratejik gözden geçirmenin sonuçlarını ve 2025 mali yılı için müteakip rehberliği yakından takip edeceklerdir. Şirketin perakende varlığını, varlık portföyünü ve eczane hizmetleri tekliflerini değerlendirme ve muhtemelen geliştirme taahhüdü, büyüme ve hissedar değerini artırma çabalarının merkezinde yer alacaktır.

InvestingPro İçgörüleri

Walgreens Boots Alliance (NASDAQ:WBA) Nisan ayındaki stratejik gözden geçirmesine yaklaşırken, şirketin mali sağlığı ve piyasa performansı yatırımcıların büyük ilgisini çekiyor. Walgreens, 18,15 milyar dolarlık piyasa değeriyle perakende ve eczacılık sektöründe önemli bir varlık gösteriyor. Şirketin F/K oranı 31,82’dir ve bu oran bazı yatırımcılar tarafından, özellikle 2024’ün 1. çeyreği itibariyle son on iki ay için 0,23 olan çok daha düşük düzeltilmiş F/K oranıyla karşılaştırıldığında, piyasanın gelecekteki kazanç artışına yönelik yüksek beklentilerinin bir işareti olarak değerlendirilebilir.

Şirket için bir diğer önemli ölçüt de gelir büyümesidir. Walgreens, 2024’ün ilk çeyreği itibarıyla son on iki ayda %7,73’lük sağlam bir gelir artışı bildirdi ve 2024’ün ilk çeyreğinde %9,96’lık daha da yüksek bir çeyreklik gelir artışı kaydetti. Bu durum, şirketin genişleme planlarını tartıştığı stratejik inceleme sırasında odak noktası olabilecek satışlarda olumlu bir gidişata işaret ediyor.

Gelir arayan yatırımcılar Walgreens’in son veriler itibariyle %4,75 gibi cazip bir temettü getirisine de dikkat çekebilir. Ancak, bu tür temettülerin sürdürülebilirliğini değerlendirirken 1Ç 2024 itibarıyla son on iki ayda %-47,92’lik önemli temettü büyüme düşüşünü göz önünde bulundurmak önemlidir.

InvestingPro İpuçları, gelir büyümesi rakamları umut verici bir işaret sunarken, temettü büyümesindeki önemli düşüşün ihtiyatlı bir iyimserlik ihtiyacına işaret edebileceğini öne sürüyor. Yatırımcılar, şirketin uzun vadeli planlarını ve temettü politikasını daha iyi anlamak için stratejik inceleme sonuçlarını ve 2025 mali yılı kılavuzunu yakından takip etmekten fayda sağlayabilir. InvestingPro daha derin analizler ve ek bilgiler arayanlar için daha fazla ipucu sunuyor ve kullanıcılar INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirim elde edebiliyor.

Walgreens Boots Alliance’ın bir sonraki kazanç tarihi 28 Mart 2024 olarak belirlenmişken ve InvestingPro Adil Değer tahmini 21,93$ ile mevcut fiyatın biraz altındayken, paydaşlar yaklaşan stratejik inceleme ışığında şirketin gelecekteki beklentilerini değerlendirirken göz önünde bulundurmaları gereken önemli veri noktalarına sahipler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu