Haber

SULTANGAZİ’DE ÖLDÜRÜLEN KADININ TÖRE CİNAYETİNE KURBAN GİTTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

SULTANGAZİ’de kucağında bebekle yolda yürürken uğradığı silah saldırı sonucu hayatını kaybeden Hatice Haci’nin 17 yaşındaki  kardeşi A. H. tarafından öldürdüğü sav edildi. Gözaltında alınan Hatice Haci’nin anne baba ve kardeşlerinin aralarında bulunduğu 9 kişinin sorgusu Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sürüyor. Polis olayda silah kullanan kişi olarak belirlediği şüpheliyi yakalamak için operasyonları sürdürüyor.

Sultançiftliği, Ordu Caddesi’nde cumartesi günü saat 18.00 sıralarında meydana gelen olayda, kucağında bebekle yolda yürüyen Hatice Haci uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanmıştı. Hatice Haci, ambulansla Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış, fakat tüm müdahalelere karşın hayatını kaybetmişti. Saldırgan olay yerinden yaya olarak kaçarken, polis geniş çaplı soruşturma başlatılmıştı. Cinayet Ofis Amirliği takımları olayla ilgili 9 kişiyi gözaltına almıştı.

Polis soruşturması sonucu öldürülen Hatice Haci’nin Suriye’de yaptığı evlilikten gördüğü şiddet ve baskı yüzünden kaçtığı, İstanbul’da başka biri ile yaşamaya başladığı öğrenildi. Hatice Haci’nin ailesinin bu bağa karşı çıktığı ve onu geri dönmesi için tehdit ettiği belirlendi. Hatice Haci’nin bu tehditler yüzünden son zamanlarda yüzünü tamamen kapatarak dışarı çıktığı öğrenildi.

Polis soruşturması sonucunda Hatice Haci’nin kardeşi tarafından takip edilerek öldürüldüğü tespit edildi. Cinayet işleyen 17 yaşındaki kardeş A.H.’nin halen firarda olduğu ve yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Gözaltında tutulan ve cinayetin azmettiricileri oldukları iddia edilen aralarında Hatici Haci’nin anne, baba ve kardeşlerinin bulunduğu 9 kişinin sorgusuna Cinayet Ofis Amirliği’nde devam ediliyor.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu