Haber

Şişli’de 3 Kişiyi Öldürmekten Dava Açıldı

Şişli Kuştepe Mahallesi’nde bir gecekondu mahallesinde 8 ay önce tabancayla başlarından vurularak öldürülen biri erkek iki genç kadının öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. 17 yaşındaki Tülay Vural, 27 yaşındaki Merve Özturan ve 45 yaşındaki Vahit Ateş’i pompalı tüfekle öldürdüğünü itiraf eden 44 yaşındaki Bülent Portakal hakkında savcılık, üç müebbet hapis istemiyle dava açtı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre olay, 25 Kasım 2022’de saat 19.00 sıralarında Kuştepe Emniyet Müdürlüğü’ne 3 kişinin tabancayla vurularak öldürüldüğü bilgisinin verilmesiyle ortaya çıktı. Polis, 77 Zeytinlik Sokak adresindeki gecekonduya gittiğinde, oturma odasında sırt üstü yatan bir kadın ve bir erkek, yan odada ise yatağın üzerinde oturan bir kadının elinde silahla karşılaştı. Vahit Ateş, Tülay Vural ve Merve Özturan’ın başlarından vurularak öldürüldükleri belirlendi. Yerde iki adet av tüfeği fişeği ve kova adı verilen uyuşturucu kullanma araçları bulundu.

ANNESİ POLİSE SÖYLEDİ

Olayın ertesi günü polise başvuran Arife Portakal, olay gecesi yatmaya hazırlanırken oğlu Bülent Portakal’ın eve geldiğini ve “Kuştepe’den geldim. Üç kişiyi vurdum” dediğini söyledi. .” Kendisine “Neden vurdun? Saçma sapan konuşma” diye sorduğunda oğlunun üç kişiyi vurduğunu belirten Arife Portakal, oğlunun o gece evde uyuşturucu ve alkol kullandığını, kafasının iyi olduğunu, bu nedenle söylediğine inanmamış ve dikkate almamış ama ertesi gün haberleri izlediklerinde Kuştepe’de üç kişi olduğunu söylemiş. Öldürülen kişiyi gördüğünü, oğlunu aradığını, kendisine ulaşamayınca evinin yakınındaki karakola giderek durumu anlattı.

Tanık İskender Aldemir, Vahit Ateş’in mahalleden bir arkadaşı, bu olaydan bir buçuk ay önce Vahit’in Yahya Kemal Mahallesi’nden bir kişinin pompalı tüfekle yanına geldiğini ve bir daha kız arkadaşıyla birlikte olmaması için tehdit ettiğini söyledi. , ve evin içinde vuruldu.

ADAPAZARI’NDA ÜÇ GÜN SONRA YAKALANDILAR

Görgü tanıklarının ifadeleri üzerine Cinayet Büro Amirliği’nde yapılan çalışma sonucunda “kasten öldürme” olayının zanlısının Bülent Portakal olduğu belirlendi ve hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Polis, zanlı Bülent Portakal’ı 28 Kasım’da Adapazarı’ndaki bir konutta düzenlediği operasyonda yakaladı. Olayda kullandığı tabancanın sorulması üzerine zanlı Portakal, silahı Kağıthane’de bir konutun avlusuna attığını ve polise attığı yeri gösterdiğini ifade etti. Polis söz konusu tüfeği bulurken, kamera incelemesi zanlının tüfeği düşürdüğü yere giderken ve gelirken nişangah gördüğünü ortaya çıkardı.

Savcılıkta itiraf edildi

Şüpheli Bülent Portakal, poliste susma hakkını kullandı ancak savcılıkta kabahatini itiraf etti. Şüpheli Portakal, Emel Çileker isimli birisiyle tanıştığını, aralarında duygusal bir bağ olduğunu düşünürken kendisini satıcı yapmaya çalıştığını söyledi. Emel onu merhum Vahit Ateş ile tanıştırdı, daha sonra öğrendiği üzere Emel, Vahit aracılığıyla uyuşturucu sattırdı, Emel’i Vahit’in evinde gördü, Emel’in Vahit’e söylemesi üzerine Vahit’e “Emel’e uyuşturucu satma” dedi. Para verdiğini gördüğünü, uyuşturucu baronu Mesut Sinan’ın Emel ve Vahit’i yönettiğini, kendilerini ihbar eden Mesut Sinan ve Emel’in durumunu tehdit etmek için evinin etrafında dolaştıklarını söyledi. Olay günü Vahit Ateş’in arkadan atlayarak evine girdiğini, tüfeği Vahit’e doğrultarak Mesut ve Emel’i kastederek “Seni ve beni yakarlar” dediğini söyledi. , silah patladı ve Vahit vuruldu, Vahit’in yanındaki şahıs koltuğun arkasına saklandı, bu şahıs bağırınca silahını doğrulttu ve silah ateş aldı, bu şahıs da vuruldu, Emel baktığı odanın içindeydi, düşünüyordu. erkeğe benzeyen bir adam olduğunu ve fuhuş düşüncesiyle ateş ettiğini söyledi. Ardından tüfeği sırt çantasına koyarak minibüsle eve gitti. Annesine ‘Birini vurdum, gidiyorum’ dediğini belirtti.

SOSYAL CEZA MAHKEMESİNDE YARGILANACAK

Otopsi raporuna göre cinayetlerin yakın mesafeden işlendiği belirlendi. İddianamede, tutuklu zanlı Bülent Portakal’ın üç kişiyi pompalı tüfekle vurarak öldürdüğü iddiasıyla “kasten öldürme” suçundan üç müebbet hapis istendi. Şüpheli, önümüzdeki günlerde ağır ceza mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

cinar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu