Haber

Seçim sonuçlarını tersine çevirmekle suçlanan Donald Trump bugün mahkemeye çıkacak

Donald Trump, 2020 oySonuçları tersine çevirmeye çalıştığı suçlamasıyla ilgili olarak bugün yetkililere teslim olacak ve federal mahkemeye çıkacak.

Trump’ın yasal süreçten geçmesi, resmen gözaltına alınması ve bir yargıç önünde masumiyetini itiraf etmesi bekleniyor. Ardından kampanya 2024’te Beyaz Saray’a dönmeye çalışırken yoluna devam edebilecek.

Adalet Bakanlığı özel danışmanı Jack Smith tarafından Salı günü hazırlanan iddianame, 6 Ocak 2021’deki Kongre Binası saldırısı öncesindeki başkanlık seçimlerini geri alma çabalarıyla ilgili olarak Trump’a karşı dört ciddi suçlama getiriyor. Resmi bir süreci engellemeye çalışmak. Yanlış bulunursa, bu suçlamalar yıllarca hapis cezasına çarptırılabilir.

Trump bu davada tek suçlanan kişi olmasına rağmen, dava belgelerinde sözde komplocular olarak ve çoğu avukat olan altı ortak suç işleyen kişi olarak görünüyor. Bu plan, federal hükümete aldatıcı belgeler sunmak için Joe Biden’ın kazandığı tartışmalı yedi eyalette geçersiz seçmenleri işe almakla ilgili.

Dava belgeleri, Trump ve müttefiklerinin, Smith’in “ABD hükümetinin temel işlevine bir saldırı” olarak tanımladığı şekilde, seçimi kaybetmesinden bu yana iki ay boyunca seçim sonuçları hakkında defalarca yalan söylediğini ve kendisinin ve başkan yardımcısının Mike Pence ve eyalet seçim yetkilileri güçlerine sarılmaya çalıştı. harekete geçme baskısını belgeliyor.

Bu, son altı ayda Trump aleyhine açılan üçüncü ceza davası. New York’taki 2016 başkanlık kampanyası sırasında, bir porno oyuncusuna sessizlik parası ödediği iddiasıyla ticari kayıtlarda sahtecilik yapmakla suçlandı. Smith’in ofisi ayrıca, onu Palm Beach’teki mülkü Mar-a-Lago’da yasadışı bir şekilde gizli belgeler bulundurmakla ve hükümetin iadesini talep etmeyi reddetmekle suçlayarak, ona 40 ağır suçlamada dava açtı. Her iki davada da masum olduğunu kabul etti ve duruşmalarının gelecek yıl yapılması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu