Haber

Samsun’da arazi anlaşmazlığından çıkan anlaşmazlık sonucu 3 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.

SAMSUN’un Terme ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı ablaları Ayşe Ergen (60) ve Nuran Topal (47) ile kadastro memuru Mert Işık’ı (30) öldüren ve yeğeni Murat Ergen’i (40) ağır yaralayan Cavit Aşkın (66) terimi ortaya çıktı. Daha önce ablalarının kendisine saldırdığını öne süren Aşkın, “Pişmanım. Memuru yeğenime benzettim. Kadastro memuru olduğunu bilseydim kovmazdım” dedi.

Olay, 14 Temmuz’da Terme ilçesinde meydana geldi. Cavit Aşkın ve kız kardeşleri Ayşe Ergen, Nuran Topal ve yeğeni Murat Ergen, anlaşmazlığa düştükleri arazide buluştu. Arazi ölçümü sırasında kardeşleri arasında bir tartışma daha yaşandı. Cavit Aşkın, ablaları Ayşe Ergen ve Nuran Topal ile kadastro memuru Mert Işık’ı av tüfeğiyle öldürdü, yeğeni Murat Ergen’i yaraladı. Olayın ardından Ordu’nun Ünye ilçesine kaçan Aşkın, Terme İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

‘AYŞE ERGEN BANA SALDIRDI’ Ablaları ile miras aldıkları arazi yüzünden anlaşmazlığa düştüklerini söyleyen evli ve 7 çocuk babası Aşkın, savcıya, “Ağabeyim Ayşe Ergen olay günü eşimi telefonla arayarak ‘Çabuk köye gelin, yer paylaşımı yapalım diye kadastro getirdik’ dedi. Daha sonra tarlaya gittim. Tarlada ablam ve yeğenim beni bekliyordu. bilmiyorum.ben bu kişinin kadastro memuru olduğunu bilmiyordum.’borçluyum,borçluyum, seneye almaya hakkınız varsa’dedim.Sonra ablam Ayşe Ergen bana hitaben ‘Beni taciz ettin azgın Kavat,neden yerimi vermiyorsun’ diyerek sana iftira atarım’ dedi.Bana saldırdı.Ama kendimi geri çektiğim için keskin alet bana darp etmedi.Korktuğum için arabama gittim ve tüfeğimi darphaneye götürdüm. gövde.” Abim Ayşe Ergen’i ben vurdum. Bu sırada diğer ablam Nuran Topal tüfeği elimden almak için yanıma geldi. Nuran Topal’ı da tüfekle vurdum. Yeğenim Murat Ergen hiç durmadan arabasına koştu. Sürücü koltuğuna geçip kapıyı açtı. Araçtan bir silah alabileceğini düşündüm. Bu nedenle araçta bulunan Murat Ergen’i tüfekle vurdum. Bu sırada Mert Işık isimli şahıs olay yerinden kaçıyordu. Sonra onu tüfekle vurdum. Bu kişinin kadastro memuru olduğunu bilmiyordum. Kız kardeşlerimle oynadıklarını sanıyordum. Hatta başka bir yeğenim olabileceğini bile düşündüm. Kadastro memuru olduğunu bilseydim; Onu vurmazdım. Olayın ardından arabayla evime gittim. Olayda kullandığım tüfeğimi evin mutfağına bıraktım. Tüfeğim her zaman arabamın bagajındaydı. Eşimle pazardayken tüfek aracın bagajındaydı. Olaydan dolayı büyük pişmanlık ve üzüntü duyuyorum” dedi.

Öte yandan ağır yaralanan Murat Ergen’in tedavisinin Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam ettiği belirtildi.

buharkentajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu