Teknoloji

MrBeast’in Takipçilerine Para Vereceğini Söyleyen Paylaşımı X’te Tüm Zamanların Retweet Rekorunu Kırdı!

Ünlü YouTuber Mrbeast, geçtiğimiz hafta X (Twitter) üzerinden paylaştığı videonun kendisine 260 bin dolardan fazla kazandırdığını birkaç gün önce açıklamıştı. Bunun ardından başka bir gönderi paylaştı ve onu takip edip gönderiyi alıntıladı. Kazandığı 250 bin doları 10 kişiye dağıtacak.belirtti.

Tahmin edebileceğiniz gibi milyonlarca kişi MrBeast çekilişine katılmak için gönderiyi retweetledi. Bu kadar ilgi görmesi paylaşımın platformda rekor kırmasını sağladı.

Çekiliş paylaşımı 3,9 milyon retweet ile tüm zamanların en çok alıntı yapılan paylaşımı oldu

Gönderi sadece iki gün içinde 3,9 milyon kişi tarafından retweetlendi. Bu da onu en çok alıntı yapılan gönderiler arasında ilk sıraya yerleştirdi. MrBeast de bu konuyla ilgili paylaşımın altına şunu yazdı: “Bu artık tarihin en çok yeniden paylaşılan gönderisi.”ifadelerini paylaştı.

Gönderiye girdiğinizde farklı rakamlarla karşılaşabileceğinizi belirtmek isteriz. Bunun nedeni muhtemelen geç güncellenmesidir.

MrBeast’in rekor kıran paylaşımı buraya bağlantıüzerinden ulaşabilirsiniz

Önceki rekor kimin elindeydi?

Daha önce 2019’da birinci olmuştu bu gönderi Oradaydı. Şu anda 3,8 milyonBirçok kez alıntı yapılan bu paylaşım Japon milyarder girişimciden Yusaku Maezawa’ya ilgili. Maezawa, paylaşımında retweet yapan 100 kişiye 100 milyon yen dağıtacağını belirtti. Bunu şirketinin 10 milyar yen kazanması için yaptı.

Ancak Maezawa’nın paylaşımına yapılan atıf sayısının zamanla azaldığını da belirtmek gerekiyor. Gönderi 2019’da 4,8 milyon retweet’e ulaştı. Ancak çekiliş bittikten sonra düşüş göstererek şu anki 3,8 milyon seviyesine geriledi.

Üçüncü sırada Maezawa’nın bir yazısı var. 3,2 milyon retweet alan bu paylaşım ise bir başka hediye. Mart 2019 tarihli bir gönderide Maezawa, 1 milyon yen’i 1.000 kişiye dağıtacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu