Haber

MHP adayı, merhum yazarın aynı isimli kitabını bastırarak Bahçeli’ye hediye etti.

MHP Adıyaman Milletvekili Adayı İsmail Gümüş’ün, 2015 yılında vefat eden yazar İsmail Gümüş’ün kitabını da kendi kitabı gibi yeniden yayımladığı ortaya çıktı. Gümüş, Bahçeli’ye hediye ettiği kendisine ait olmayan kitapla imza günleri düzenledi.

Birgün gazetesinden Mustafa Bildircin’in haberine göre; Kırklareli doğumlu İsmail Gümüş’ün ‘Hançer’ romanı Nisan 2015’te Profil Yayınları’ndan çıktı. Yazar Gümüş, kitabı çıktıktan kısa bir süre sonra 5 Kasım 2015’te vefat etti.

Yazarın vefatından 7 yıl sonra MHP’den milletvekili adayı olan İsmail Gümüş, 21 Nisan 2022’de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Stokları biten Hançer romanımı ve ikinci romanımı gönderdik. , Alamut’un Hançeri, çok yakında yeniden basılacak. İnşallah tüm seçkin kitapçılarda” diye yazdı. Gümüş, kitabı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye takdim ederken çektiği fotoğrafı da ekledi.

YAYINCI: KİTAPLA VE KİŞİYLE HİÇBİR İLİŞKİMİZ YOKTUR

Hançer’in yazar İsmail Gümüş’ü konu alan romanının ilk baskısını yapan yayınevi, kitabın sözleşmesinin 1 Mart 2015’te imzalandığını ve sözleşme süresinin 1 Mart 2020’de sona erdiğini duyurdu. yapıldığını ve stokların tükendiğini sosyal medya hesabından da duyuran yayınevi, “Adıyaman’da bir kişinin bu kitapla imza günü olduğu bilgisini aldık. Kitapla veya imza gününü yapan kişiyle hiçbir ilgimiz yok.”

‘KİTABIN TELİF HAKKI BENDE’

MHP’li Gümüş, diğerinin kitabını kendisininmiş gibi kullanmadığını belirterek, “Kitabın telif hakkı bana ait” dedi. Kendisiyle hiçbir ilgilerinin olmadığını beyan eden yayıneviyle yazışmaları olduğunu öne süren Gümüş, “Size neden böyle iftiralar atılsın?” soruya cevap vermedi. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu