Haber

Joe Biden’dan greve giden Hollywood senaristlerine destek

ABD Başkanı Joe Biden, Asyalı Amerikan topluluğu onuruna Beyaz Saray’da “Amerikan Çinlisi” filminin gösterimine ev sahipliği yaptı. ABD’nin bir göçmenler ülkesi olduğunu belirten Biden, bunun yarattığı çeşitliliğe ve ülkeye katkılarına vurgu yaptı. 95. Akademi Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü alan, kendisi de ABD’ye göç etmiş Asyalı Ke Huy Quan da gösterim öncesi bir konuşma yaptı.

.

‘Adil bir anlaşma yapılmasını canı gönülden temenni ediyorum’

Hollywood’da binlerce senaristin düşük ücretler nedeniyle greve gitmesiyle ilgili ilk kez konuşan Biden, “Hollywood’daki senarist grevinin bir an önce çözülmesini ve senaristlerle hak ettikleri adil anlaşmanın yapılmasını canı gönülden temenni ediyorum. hak etmek.”

Amerikan Senaristler Birliği (WGA), geçtiğimiz hafta 11.500 üyesinin stüdyo şirketleriyle yaptığı başarısız fiyat görüşmelerinin ardından 15 yıl sonra ilk kez greve gitti. Yıllık dizi ve sinema üretiminde hızlı bir artışın olduğu son yıllarda senaristler daha zor şartlar altında çalıştıklarını ve karşılığında daha düşük ücretler aldıklarını söylüyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu