Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Yeniden Adaylık Konusunu Anlattı

Yaklaşan yerel seçimlerde CHP’ye tekrar aday olup olmayacağı konusunda belirsizliğini koruyan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sessizliğini bozdu. Soyer, “Son günlerde İzmir üzerinden yürütülen polemiklerin temel amacı Türkiye’deki güçlü muhalefeti bölerek zayıflatmak ve bireyler arasında çatışma olduğu izlenimini yaratmaktır. Zirvede mümkün olan en güçlü iş birliğini oluşturmak zorundayız. Tabandan sese kulak vereceğim. Toplumsal muhalefeti büyütmek için çabalamaya devam edeceğim.” “Birlikte kazanacağız.” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, X’teki sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer

CHP tarafından yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceğini tartışan Soyer, “Son günlerde İzmir üzerinden yürütülen polemiklerin asıl amacı Türkiye’deki güçlü muhalefeti bölerek zayıflatmak ve orada bir parti varmış izlenimi yaratmaktır.” bireyler arasındaki bir çatışmadır. Umudunu bize bağlamış milyonlarca vatandaşımızın inancı, sığ siyasetin bireyler üzerinde oynadığı oyunlara kurban edilmiştir.” “Bunu asla kabul etmeyeceğim.” dedi.

“BAZIN SESİNİ DİNLEMEMİZ GEREKİYOR”

“Siyasetteki asıl sorunumuz anti-demokratik saray rejimini mağlup etmektir.” Soyer, şöyle konuştu: “Bu nedenle ülke genelinde Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin sayısını korumak ve daha da artırmak bizim asli görevimizdir. Saray’ın 20 yılı aşkın süredir elinde tuttuğu gücü dengeleyecek tek güç, yine Cumhurbaşkanlığı olacaktır. Yerel seçimlerdeki başarımızın devamı. Bu nedenle tabanda mümkün olan en güçlü işbirliklerini oluşturuyoruz.” Ve tabanın sesine kulak vermeliyiz.”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer

“TOPLUMSAL MUHALEFETİ BÜYÜTMEK İÇİN ÇABALARIMIZA DEVAM EDECEĞİM”

Görevine devam eden Tunç Soyer, “Ben benim yaptığım gibi sığ siyasetin tuzağına düşmeyen, yerel yönetimlerdeki kazanımlarımızı koruyan, bireylerden ziyade unsurlar ve değerlerle şekillenen tüm duyarlı adımların yanındayım” dedi. Şimdiye kadar toplumsal muhalefeti büyütmek için çabalamaya devam edeceğim. Birlikte kazanacağız.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu