Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan Finansal İstikrar Komitesi 7. Toplantısına İlişkin Açıklama

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Finansal İstikrar Komitesi’nin ülke genelinde finansal okuryazarlığı artıracak bilgilendirme ve tanıtım faaliyetlerine hız verilmesi kararı aldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Finansal İstikrar Komitesi’nin 7’nci toplantısının bugün Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında gerçekleştirildiği belirtildi.

Vatandaşların son dönemde sermaye piyasalarına artan ilgisinin bu piyasaların derinleşmesi ve gelişmesi açısından değerli görüldüğüne dikkat çekilerek, şunlar kaydedildi:

“Bu kapsamda, başta yatırımcı hakları, temel finansal bilgi ve kavramlar olmak üzere, finansal okuryazarlığı artıracak bilgilendirme ve tanıtım faaliyetlerine ülke genelinde hız verilmesi kararlaştırılmıştır.

6. komite toplantısında alınan karar doğrultusunda oluşturulan çalışma seti ile TROY kart sisteminin yaygınlaştırılmasına yönelik yapılan çalışmalar üyelerin bilgisine sunuldu. Finansal İstikrar Komitesi, Türkiye EkonomiKendi modeli çerçevesinde finansal istikrarın korunması için koordinasyon içinde çalışmaya devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu