Haber

Hayatta Neler Oluyor Dedirten Bir Tuhaf Olay Daha: Barselona Müzesi Kapılarını Çıplak Ziyaretçilere Açıyor!

İspanya’nın en renkli şehirlerinden biri olarak bilinen Barselona’da geçtiğimiz günlerde oldukça ilginç bir stant düzenlendi. İlginç diyoruz çünkü alışılagelmiş müze türlerinden çok farklı. Neden böyle olduğunu görelim!

Kaynak:https://edition.cnn.com/2023/10/30/tr…

Geçtiğimiz Cumartesi günü Barselona’da bir müze kapılarını çıplak ziyaretçilere açarak 90 dakikalık kıyafetsiz özel bir tura ev sahipliği yaptı.

Ziyaretçiler, Luigi Spina’nın 1972’de İtalya’nın Riace yakınlarında keşfedilen, MÖ 5. yüzyıldan kalma iki büyük Yunan bronz çıplak savaşçı heykelini tasvir eden fotoğraflarının yer aldığı Riace Bronzları sergisini inceledi.

Barselona Arkeoloji Müzesi’ni kıyafetsiz gezen çıplaklar rehberi Edgar Mestre, “Tipik bir rehberli tur değil, turu daha renkli hale getirmek istedik” diyerek ziyaretçilerin arasına katılarak sergiyi çıplak gezdi.

Ayrıca ‘Sergileri görmeye gelen ziyaretçilerin gördükleri eserlerle aynı duyguları hissetmelerini istedik.’ ekledi.

Etkinlik öncesinde müzenin internet sitesinde yer alan tanıtım notunda, ziyaretçilerin eşit koşullar altında eserleri çıplak inceleme olanağına sahip olacağı belirtildi.

Müzedeki etkinliğe katılan 59 yaşındaki sağlık çalışanı Marta, sergiyi kıyafetlerle gezmekle, sergiyi çıplak gezmek arasında bir fark görmediğini söyledi.

haber-sason.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu