Haber

Harry Potter Filmlerinin Kamera Arkası Tema Parkı Tokyo’da Açılıyor

HABER: Harry Potter filmlerinin kamera arkası Tokyo’da tema parkı açılıyor

KATEGORİ: Kültür/Eğlence

ÇEKİM LİSTESİ:

Açılış töreninden çeşitli görüntüler

HABER İÇERİĞİ

Warner Bros. Studio Tour Tokyo – The Making of Harry Potter tema parkı Cuma günü halka açıldı. Park, ziyaretçilerine Harry Potter sinemalarının perde arkasını keşfetme ve sinemaların büyülü dünyasını interaktif olarak deneyimleme fırsatı sunuyor.

Tokyo’nun Nerima semtindeki eski Toshimaen sitesinde inşa edilen stüdyo, dünyanın en büyük kapalı Harry Potter cazibe merkezi ve ilk Warner Bros. Stüdyo tipi olma özelliğini taşıyor.

Filmde Draco Malfoy’u canlandıran İngiliz aktör Thomas Andrew Felton, açılış töreninde dizinin oyuncu kadrosu adına konuştu ve “bu muhteşem yeni evin yapımında detaylara gösterilen büyük ilgiden dolayı minnettarlığını dile getirdi. büyücülük dünyası için”.

Dünyada Londra’dan sonra ikinci olma özelliği taşıyan bu cazibe merkezinde Diagon Yolu ve Yasak Orman gibi ikonik sinema setleri, kostümler ve dekorasyonların yanı sıra interaktif deneyimler de yer alıyor. Örneğin, ziyaretçiler selfie fotoğraflarını resim çerçevesi benzeri bir ekrana yansıtabilir ve kendilerini film serisinin arka planının bir parçası gibi hissedebilir.

Ziyaretçiler ayrıca 11 farklı temaya ayrılmış, 7.000’den fazla sahne ve Diagon Alley mağazalarındaki ürünlerden ilham alınarak özel olarak oluşturulmuş tasarımlarla dekore edilmiş dünyanın en büyük Studio Type Store’unu da ziyaret edebilirler.

2021 yılında yapımına başlanan tema parkı, aynı zamanda ziyaretçilerin İngiliz mutfağının ve ünlü kremalı bira gibi sihirbaz tariflerinin replika film setlerinde tadını çıkarmasına da olanak tanıyor.

Parka girmek için önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Bilet fiyatı 18 yaş ve üstü için 6300 yen (45$), 12-17 yaş arası için 5200 yen (37$) ve 4-11 yaş arası için 3800 yen (27$).

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Tokyo’dan bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu