Ekonomi

EMD İzmir Şubesi hayatını kaybeden gazeteciler için anma programı düzenledi

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi, “Ömür Boyu Ekonomiyi Yazanlar” programında hayatını kaybeden gazeteciler için anma programı düzenledi.

Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi hayatını kaybeden üyelerini unutmadı. İzmir Hisarönü Camisi önünde “Ömür Boyu Ekonomi Yazanlar” isimli program yapılırken, hayatını kaybeden EMD İzmir Şubesi üyeleri; Abdullah Bozkurt, Adnan Çağlayan, Aytaç Sefiloğlu, Barış Kudar, Cemil Çelik, Füsun Çağlar, Güler Özkan, Mehmet Çapman, Özden Alpdağ, Yaşar Sezginer ve Yener Özkesen meslektaşları tarafından anıldı.

Anma programında konuşan Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şube Başkanı Murat Demircan, 15’inci anma törenini düzenlediklerini belirtti. Demircan, “15 yıldır anma programı yapıyoruz. İşin acı tarafı andığımız insan sayısı her geçen yıl artıyor. 4 arkadaşımızı anarak başladık, bu yıl 11 arkadaşımızı andık. Hepsi bir ömür ekonomi üzerine yazan insanlardır. Bir kısmıyla geçmişte çalışma fırsatımız olmuştu. Nitekim gazetecilik etiğine sadık kalarak, “Onlar ahlaki değerlerle yaptılar, hepsi rahat etsin. Barış içinde. Onlar anılmayı hak ediyorlar” dedi.

İzmir Ekonomi Basın Tarihi adında bir kitap projelerinin olduğunu belirten Demircan, “Bir süre bunun üzerinde çalıştık ve bir noktaya getirdik. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İlerleyen dönemde tamamlamayı hedeflediğimiz kitap projesiyle, bu isimlerin sektöre katkılarını daha geniş bir şekilde aktarma fırsatı bulacağız.”

“Ömür Boyu Ekonomi Yazanlar” anma programının yanı sıra; Toplantıya İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, ölen gazetecilerin aileleri, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi üyeleri, gazeteciler ve basın danışmanları katıldı. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu