Haber

Ciritçiler toza eklendi

– Ciritçiler ortalığı karıştırdı

ERZURUM – Anadolu’da “Atasporu” olarak bilinen ve dört sezondur oynanan cirit müsabakaları yine nefes kesti. Sıcak ve tozun birbirine karıştığı Erzurum’da sporcular ve atların performansı göz doldurdu.

Varlığını ve heyecanını kaybetmeden sürdürülen klasik spor dallarının en nadidelerinden biri olan atlı cirit Erzurum’da oynanmaya ve izlenmeye devam ediyor. Erzurum Cirit Sahasında Sancak Süvari SporKulüp ile Dadaş Atlı Spor Kulübü arasında oynanan cirit dostluk maçı cirit tutkunlarının ilgisini bir kez daha çekti.

Sıcak havaya rağmen sporcuların ve atların kalp atışlarını hızlandıran hareketleri sık sık alkış aldı. Erzurum’da dört mevsim oynanan cirit müsabakaları, özellikle yaz aylarında sahanın tozlu olması nedeniyle zaman zaman oyunculara ve atlara sıkıntı yaşattı. Bazı seyirciler bu duruma tepki göstererek sahayı maç öncesi sulamanın daha yeterli olacağını söylediler. Bu ortada maça kısa bir süre kala saha kenarında bulunan devasa fıskiyelerle sahanın ıslandığı ancak 34 derecede pek etkili olmadığı görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu