Haber

CHP Sözcüsü Öztrak: Sezgin Tanrıkulu’nun açıklamaları kabul edilemez

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun bir televizyon programında yaptığı açıklamalara ilişkin, “Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’ni suçlayıcı açıklamaları kabul edilemez.”

CHP Parti Sözcüsü Öztrak, Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun katıldığı canlı yayında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) hakkında yapılan açıklamaları eleştirdi. Öztrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’ni suçlayıcı açıklamaları kabul edilemez. Bu konu yetkili organlarımızda görüşülecektir.”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sezgin Tanrıkulu hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Allah’ın kulu ne dedi?

Sezgin Tanrıkulu, TV100’de yaptığı yayında Türk Silahlı Kuvvetleri’ni eleştirerek, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yaptığı her şey eleştiriden muaf değildir. Biz milletvekiliyiz, onları sorguluyoruz” dedi ve şöyle devam etti: “Burası Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi? 12 Eylül faşist darbesini yapan güçler mi? 15 Temmuz’da darbeye kalkışan, köyleri yakan ordu değil mi… Onlarca faili meçhul cinayetler. Takip ettiğim vakalar var. Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi? 15 köylüyü helikopterden atan güçler mi? AİHM kararıyla ortaya çıktı…”

Milletvekilleri olarak eleştirel davranmaları gerektiğini belirten Tanrıkulu, “Soru soruyoruz, doğru mu değil mi diye sorguluyoruz. En azından Türk Silahlı Kuvvetleri’ne dair bu tür şüpheleri ortadan kaldırmak için bunu soruyoruz… O kadar çok köy yaktı ki” dedi. ? Roboski artık Uludere oldu…”
Sezgin Tanrıkulu, bugün sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, “Dünkü açıklamalarımın ardından hakkımda bazı konularda sert eleştirinin ötesine geçen açıklamalar yapan/yazan herkesle tek tek kanun önünde hesaplaşacağım. dijital platformlar.”

Tanrıkulu, daha sonra çeşitli ihlal örneklerini de paylaşarak, “Şimdi beni linç etmeye çalışan zihniyet, 10 yıl sonra Roboski’de katliam olduğunu söyleyenleri de linç edecek. Ama linç ettiğinizde gerçek ortadan kaybolmuyor. Çetelerin peşindeyim” dedi. Uyuşturucu kaçakçıları ve vurguncular.” “Ankara CBS’nin tatilde hakkımda soruşturma başlatması ve bunu kamuoyuna duyurması göz ardı edilmemesi gereken bir uygulamadır” dedi. “(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu