Ekonomi

Blink Charging hisseleri ilk çeyrek kazançları ve gelirlerindeki artışla %2 yükseldi

BOWIE, MD – Elektrikli araç (EV) şarj sektörünün önde gelen oyuncularından Blink Charging Co. (NASDAQ:BLNK), 2024 ilk çeyrek mali sonuçlarında önemli bir artış bildirdi. BLNK hisseleri açıklamanın ardından %2,5 artış gösterdi.

Şirketin kazançları ve gelirleri analist beklentilerini aştı ve rapor edilen 0,13 $’lık düzeltilmiş EPS kaybı, analistin 0,25 $’lık kayıp tahmininden 0,12 $ daha iyi. Bu çeyrekteki toplam gelir 37,57 milyon $’a ulaşarak 34,49 milyon $’lık konsensüs tahminini aştı ve bir önceki yılın ilk çeyreğindeki 21,7 milyon $’a göre %73’lük bir artışa işaret etti.

Güçlü finansal performans, 27,5 milyon dolara yükselen ürün gelirlerindeki %68’lik artışa ve 8,2 milyon dolara tırmanan hizmet gelirlerindeki %72’lik artışa bağlandı. Blink’in brüt kârı %195’lik kayda değer bir artışla 13,4 milyon dolara yükselirken, brüt kâr marjı geçen yılın aynı çeyreğindeki %21’den %36’ya çıktı. Şirketin bu çeyrekteki başarısı, şarj ekipmanlarına ve hizmetlerine yönelik güçlü talebin yanı sıra hem ABD’de hem de uluslararası alanda artan şarj cihazı kullanımından kaynaklandı.

Blink’in hisseleri bu habere olumlu tepki verdi ve yatırımcıların kazanç ve gelir artışına tepki göstermesiyle hisseler %2,5 oranında yükseldi. Blink Charging Başkanı ve CEO’su Brendan S. Jones, şirketin dikey entegrasyon ve operasyonları optimize etme gibi stratejik girişimlerinin güçlü çeyrekte kilit faktörler olduğunu vurguladı. Jones, “Performansımız sektörü geride bırakarak Blink’in elektrikli araç altyapısı pazarında artan liderlik rolünü ortaya koydu” dedi.

İleriye dönük olarak, Blink Charging 2024 yılı gelir hedefini 165 milyon dolar ile 175 milyon dolar arasında belirledi ve 170,5 milyon dolarlık analist konsensüsü ile uyumlu hale geldi. Şirket ayrıca Aralık 2024’e kadar pozitif bir düzeltilmiş FAVÖK oranına ulaşma hedefini yineledi ve tüm yıl için yaklaşık %33’lük bir brüt kar marjı hedefliyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Nisan ayındaki düşük rezervasyonlara rağmen Blink, boru hattı ve rakiplerin geri çekilmesi veya şarj alanından çıkmasından kaynaklanan fırsatlar konusunda iyimserliğini koruyor. Şirketin stratejik konumlandırması ve sürekli iyileştirme ve kârlılığa odaklanmasının 2024 ve sonrasında ilerlemesini sürdürmesi bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu