Haber

Ahmet Şık’tan Süleyman Soylu’ya: “Sen Yaptıklarının Cezasını Çekeceksin, Hapislerde Çürüyeceksin”

Türkiye Personel Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, TBMM Plan ve Bütçe Kurulu’nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu amaç aldı. Şık, İçişleri Bakanı Soylu’ya “Hamaset yapıyorsun, sen yaptıklarının cezasını çekeceksin, hapislerde çürüyeceksin” dedi. 

İşte o gergin anlar…

Bütçe görüşmelerinde tansiyon daima yüksek kaldı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, İçişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sürerken, muhalefet partili milletvekilleri ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ortasında sık sık kelamlı tartışma yaşandı.

Ahmet Şık: “Hamaset yapıyorsun, sen yaptıklarının cezasını çekeceksin, hapislerde çürüyeceksin”

Türkiye Emekçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef aldı. Şık, ‘Hamaset yapıyorsun, sen yaptıklarının cezasını çekeceksin, mahpuslarda çürüyeceksin’ dedi. Bakan Soylu da, ‘Satılık adam, sen satılık bir adamsın’ sözleri ile karşılık verdi.

Ahmet Şık, Soylu’nun olduğu masaya yürümek istedi

Şık, ayağa kalkarak Soylu’nun olduğu masaya doğru yürümek istedi. Bunun üzerine AK Parti ve MHP’li milletvekilleri toplu halde, Soylu’nun olduğu masaya gelerek etrafını sardı.

Araya diğer milletvekilleri girdi

CHP ve HDP’li milletvekilleri da birebir biçimde Şık’ın etrafına toplandı. Tartışma mümkün bir hengameye dönüşmeden milletvekillerinin ortaya girmesiyle sonlandırıldı. Akabinde görüşmelere devam edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu