Haber

Adıyaman Gölbaşı’nda depremin yaralarını sarmak için çalışmalar sürüyor

Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yaraları sarmak için çalışmalar sürüyor.

Tokat Valiliği ekipleri, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Gölbaşı’nda çöken altyapı ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

İlçede depremle ilgili çalışmaların ahengini sağlamak üzere atanan Tokat Valisi Numan Hatipoğlu yaptığı açıklamada, ilçede normalleşme için adımların atılmaya başlandığını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile birlikte depremden etkilenen beldelerde incelemelerde bulunduklarını belirten Hatipoğlu, şunları söyledi:

“Hayvancılıkla ilgili umutların kesintisiz devam ettiğini ve ekonomik faaliyetlerin canlanmaya başlayacağını görüyoruz. Vatandaşlarımızın yüzünün her geçen gün daha da güldüğünü görüyoruz. Bu bizi memnun ediyor. Psikososyal destek merkezinde etkinlikler yapılıyor. Memnun kaldık. İnşallah ülkemiz bir an önce yaralarını sararak emin adımlarla yürümeye devam eder.”

Bölgede konteyner kent kurulması için çalışmalarının hızla devam ettiğini anlatan Hatipoğlu, “1500 konteyneri kapsayacak şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Bir yandan konteynerler ilçemize gelirken bir yandan da alt yapı hazırlanıyor. Köylerimiz için gerekli planlamaları en kısa sürede yapmaya devam ediyoruz, şehrimizi de hazır hale getireceğiz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu