Haber

33 yıllık eşini depremde kaybeden acılı adamın acı tatlı Sevgililer Günü

33 yıllık eşini depremde kaybeden acılı adamın acı tatlı Sevgililer Günü

HATAY – Hatay’da 33 yıllık eşini yüzyılın felaketinde kaybeden Mustafa Kemal Soner, yıllar sonra eşinden ayrı geçireceği 14 Şubat Sevgililer Günü’nde eşini özlemle anıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremler Hatay’da büyük yıkıma neden oldu ve 25 bine yakın kişi hayatını kaybetti. Antakya ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Mustafa Kemal Soner, Ankara’ya giderken yüzyılın felaketine yakalandı. Soner’in 54 yaşındaki eşi Gülüşah Soner, Antakya ilçesi Esenlik Mahallesi’ndeki Karanfil apartmanında depreme yakalandı. Soner’in 33 yıllık hayat arkadaşı Gülüşah Soner, apartmanın çökmesi sonucu enkaz altında kalarak hayatını kaybetti. Mustafa Kemal Soner, eşiyle birlikte geçirdiği 33 yılın ardından her gün mezarlığı ziyaret ederek eşini anıyor. Yıllar sonra 14 Şubat Sevgililer Günü’nü eşi olmadan geçirecek olan acılı adam, yaşadıklarını anlattı.

Eşini kaybetmenin acısını bir an olsun unutamadığını belirten Soner, “Deprem sırasında evde değildim. Telefonla haber aldık. Adana’dan döndük. Saat 07.30 sıralarında evin önüne geldik. sabah. Geldiğimizde binanın her yeri yıkılmıştı. Yani o anda kıyamet koptu. Bağırdık, çağırdık. Hiçbir ses duyamadık. Etraftaki enkazın içinde eşime ulaşabildik. öğlen. 33 yıldır evliydik, bir kızım ve bir oğlum vardı. Her 14 Şubat Sevgililer Günü’nde eşimle hediye alışverişinde bulunarak özel günler geçirirdik. Birbirimize çiçek alır, tatile giderdik. en son Aralık ayında Kıbrıs’a tatile çıkmıştık. 6 Şubat’tan önce tekrar planlamıştık. 14 Şubat’ta tekrar Kıbrıs’a gitmeyi planlıyorduk. Maalesef felaket gelince yalnız kaldık. Bundan sonra hayatımız Kıyamet günü oldu, sevgililer günümüz ve özel günlerimiz geride kaldı, hayal oldu. Günün 24 saati, her zaman. Hissediyorum. Onların acısı bizi asla terk etmiyor. Sabah akşam sürekli mezarlarını ziyarete gidiyoruz. Bizim için sabah akşam yoktur, çünkü güvenebileceğimiz kimsemiz, hayat arkadaşımız, yol arkadaşımız kalmamıştır. Yaşadığım şey aslında deprem değil, kıyametti. Şu anda 14 Şubat’ın nasıl olacağını hayal etmek bile istemiyorum. “O gün bizim için karanlık bir gün olacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Başa dön tuşu